Co powinna zawierać wyprawka dla psa?

Wyprawka dla psa powinna zawierać wszystkie niezbędne akcesoria, karmę i przysmaki. Wszystkie te rzeczy najlepiej kupić zanim pies pojawi się w naszym domu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami. Pozwoli nam to również wcześniej zacząć szkolenie psa i ułatwi naukę czystości.

Co powinna zawierać wyprawka dla psa?

W wyprawce powinna się znaleźć akcesoria spacerowe. Na początku najlepiej wybrać obroże i smycz klasyczną, najlepiej taką o długości 2-3 metrów. W ten sposób nauczymy naszego pupila ładnego chodzenia na smyczy. Z czasem możemy zdecydować się na szelki i smycz automatyczną. W ten sposób nasz pupil będzie miał więcej swobody. Na spacery w gorące dni powinniśmy zabrać wodę dla psa. Oczywiście nie jest to konieczne w przypadku krótkiego spaceru. Jednak jeden spacer w ciągu dnia powinien być dłuższy. I właśnie na taki długi spacer przyda się bidon dla psa. Saszetka na przysmaki będzie pomocne w szkoleniu na spacerach. W ten sposób unikniemy brzydkiego zapachu w kieszeniach. Na spacery przydadzą się zabawki do aportowania. Możemy kupić np. frisbee lub piłkę tenisową. W pierwszych wypadku dobrze sprawdzi się gumowe frisbee, gdyż to z plastiku może zostać szybko zniszczone przez psa.

Legowisko często pomijane jest przez właścicieli czworonogów, gdyż pies może spać na podłodze czy kanapie w salonie. Legowisko jest ważnym elementem. Jest to miejsce do odpoczynku dla psa, w którym nikt mu nie będzie przeszkadzał. Mamy do wyboru wiele legowisk, jednak najważniejsza jest odpowiednia wielkość. Niektórzy właściciele psów decydują się na klatkę kennelową. Klatka kennelowa to miejsce dla psa, w którym ten może czuć się bezpiecznie możemy umieścić tam miski na wodę i pokarm. To dobre rozwiązanie w przypadku lękliwych psów. Alternatywą dla klatki może być transporter, który również możemy postawić zamiast legowiska. To dobre rozwiązanie zwłaszcza, jeśli planujemy podróżować z psem. Dzięki temu nasz pupil przyzwyczai się do spędzania czasu w klatce czy transporterze, co ułatwi przyszłe podróżowanie z psem.

Nie możemy zapomnieć o akcesoriach pielęgnacyjnych. Należą do nich szampon, szczotka, krem ochronny do łap, cążki do pazurów, szczotka i płyn do czyszczenia uszu. Możemy również zaopatrzyć się w szczoteczkę do mycia zębów. Jednak powinniśmy przyzwyczaić psa do szczotkowania od małego. Alternatywą są smakołyki dentystyczne, które wspomagają usuwanie kamienia nazębnego. Szampon i szczotkę dobieramy do rodzaju sierści. Szampon dobieramy również do wieku psa. Dla szczeniaków przeznaczony jest specjalny szampon, który jest delikatniejszy i nie podrażnia skóry zwierzaka.

W wyprawce nie może zabraknąć karmy. Najczęściej wybieranych sposobem żywienia psa jest sucha karma. To łatwy i tani sposób karmienia naszego pupila. Dzięki temu nie musimy poświęcać czasu na przygotowywanie posiłków. Wystarczy wyjąć porcję karmy z worka i nałożyć psu do miski. Oczywiście powinniśmy wybrać dobrej jakości karmę. Karma dla psa dobrej jakości na pierwszym miejscu w składzie ma mięso. Szerokim łukiem powinniśmy unikać marketowe karmy, które zawierają głównie zboża. Z kolei zboża są ciężkostrawne i często uczulają psy. Dobrej jakości karmy nie reklamują się w telewizji, gdyż właściciele psów i tak je kupią. W składzie dobrych karm znajdziemy głównie mięso. Warzywa, owoce, ryż, ziemniaki, kasza czy inne źródła węglowodanów są tylko dodatkiem do karmy. Najlepiej wybierać karmy, które mają minimum 40-50% mięsa w swoim składzie. Dla szczeniaków polecane są karmy na bazie kurczaka, indyka, gęsi, jagnięciny bądź cielęciny, gdyż są one lekkostrawne. Suchą karmę można zamoczyć w ciepłej wodzie przed podaniem, co ułatwi szczeniakowi jedzenie. Dobrej jakości karma kosztuje około 100-150 zł za duży worek, który wystarczy na około 3 miesiące dla średniego psa. Zatem dziennie za wyżywienie zapłacimy mniej niż 2 złote. Z kolei karmienie psa puszkami jest znacznie droższe. Mokra karma dla psa jest z reguły podawana jako urozmaicenie diety. Jest to również dobry wybór dla psich seniorów. Jeśli zamierzamy kupić większą ilość karmy, to lepiej zrobić to przez internet. Wtedy nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również zamówienie dostarczą nam pod same drzwi.